Рахункова палата виявила бюджетних порушень майже на 50 мільярдів


Рахункова палата виявила бюджетних порушень майже на 50 мільярдів

Рахункова палата, яка недавно створила ресурс з перевірки витрат на боротьбу з коронавірусом, у 2019 році перевірила 602 об’єкти і знайшла порушень майже на 50 млрд грн.

Про це розповів голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

“За минулий рік ми перевірили 602 об’єкти. Обсяг перевірених коштів під час аудитів – понад 763 млрд грн. Починаючи з 2010 року – це найбільший показник. Ми підготували і затвердили 77 звітів. Сума порушень, яку встановили наші аудитори в 2019 році, у 2,9 рази перевищує ту, яка була виявлена у 2018 році. Якщо у 2018 році ми встановили порушень на 17 млрд грн, то в 2019-му – на 49,76 млрд грн”, – заявив Пацкан.

Він перерахував види порушень:

  • 65% виявлених порушень (на понад 32,1 млрд грн) – це порушення бюджетного законодавства;
  • майже 30% (14,7 млрд грн) – неефективне управління коштами та їх неефективне використання;
  • ще 6% (майже 3 млрд грн) – порушення і недоліки при адмініструванні доходної частини державного бюджету.

Крім того, за результатами проведених протягом року контрольних заходів встановлено недоліки, а також недонадходження до держбюджету на загальну суму майже 38,8 млрд грн.

Голова Рахункової палати зазначив, що обсяг перевірених коштів на одного аудитора найбільший за 10 років і становить майже 2,6 млрд грн.

“У порівнянні з 2018 роком один аудитор за минулий рік перевірив у 2,4 рази більше коштів. Навантаження на наших аудиторів зросло. Значно покращилася і якість аудитів. Адже головна наша мета – щоб кошти державного бюджету йшли на чітко визначені цілі і використовувалися ефективно”, – зазначив Пацкан.

Він додав, що Рахункова палата не тільки виявляє, але і вказує на причини неефективного використання коштів. За його словами, підтвердженням цього є зростання показника виконання рекомендацій Рахункової палати.

“З рекомендацій, даних Рахунковою палатою у 2018 і 2019 роках за результатами аудитів, до кінця 2019 року повністю або частково виконано 75,6%. Попередній показник був на рівні 62%. І наше завдання – домогтися повноцінного виконання всіх рекомендацій Рахункової палати”, – підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua