0 800 307 555
0 800 307 555

Через відключення енергоблоків держава не заробить мільярди гривень, а тарифи на електрику зростуть - Герус


Через відключення енергоблоків держава не заробить мільярди гривень, а тарифи на електрику зростуть - Герус

Через рішення Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища про відключення кількох атомних енергоблоків на державному підприємстві НАЕК “Енергоатом”, яке виробляє найдешевшу електроенергію на ринку, держава не заробить мільярди гривень, а тарифи на електрику для споживачів з часом зростуть.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив народний депутат, голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

“Відключати енергоблоки несправедливо, неправильно і не обґрунтовано. Тому що держава за своєю суттю буде втрачати мільярди гривень, тому що “Енергоатом” недозаробить прибуток і недозаплатить до держбюджету. А всі в Україні – що підприємства, що населення – з часом платитимуть більше. Оскільки, чим менше дешевої генерації, тим більше зросте ціна”, – сказав він.

За словами Геруса, згідно з рішенням Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища 10 травня в резерв планується вивести ще 2 атомні енергоблоки, тому група народних депутатів звернулася до уряду з проханням не зупиняти енергоблоки. “На сьогоднішній день “Енергоатом” має можливість виробляти і продавати електроенергію, яка є найдешевшою.

Просто штучно, вручну вимикати державні атомні блоки – це неправильно і це недержавна позиція. Ми сподіваємося, що рішення Міністерства енергетики зміниться і 10 травня ці блоки все-таки будуть працювати”, – підкреслив депутат. Він зазначив, що енергосистема країни безпечно функціонує і без додаткового відключення атомних блоків, тому рішення про обмеження атомної генерації є політичним, і спрямоване на відстоювання чиїхось інтересів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua