SpaceX випробувала двигун Raptor вогнем (відео)


SpaceX випробувала двигун Raptor вогнем (відео)

Повномасштабний прототип корабля SpaceX Starship успішно пройшов випробування двигуна. Тест проходив протягом 4 секунд. Приблизно через 90 хвилин після випробування засновник SpaceX Ілон Маск підтвердив, що тест пройшов успішно, заявивши: “Starship SN4 пройшов випробування вогнем”.

Тест відбувся у вівторок ввечері за місцевим часом в Техасі (в середу о 4:57 за Києвом), після успішного випробування на герметичність прототипу 26 квітня. Інженери тепер переглядають дані, перш ніж проводити ще один статичний вогневий тест або невеликий “стрибок”. В кінцевому підсумку, якщо цей апарат витримає додаткові випробування, він може зробити 150-метровий політ.

Це випробування також відбулося менш ніж через тиждень після того, як NASA уклало з SpaceX контракт на 135 мільйонів доларів на розробку Starship як “місячного корабля” – транспортного засобу для перевезення вантажів і екіпажу з місячної орбіти на поверхню і назад. Хоча Starship є найбільш амбітним з трьох кораблів, які NASA розглядає в рамках своєї програми Artemis, він також є єдиним повномасштабним прототипом, який активно тестують.


Ракета на майданчику в Техасі не є повною конфігурацією Starship, не має носового конуса, закрилків і інших функцій, необхідних для польоту. Проте, він включає в себе основну частину транспортного засобу, в тому числі резервуар з рідким метаном і рідким киснем. Ці компоненти є найбільш складними частинами ракети для контролю, і їх випробування статичним вогнем є фінальним випробуванням.

В рамках свого швидкого ітеративного процесу проектування SpaceX вже зібрала SN5, наступний прототип Starship. Він цілком може літати вище, ніж SN4, надаючи інженерам SpaceX все більше даних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua