Китай успішно запустив пілотований космічний корабель (фото, відео)


Китай успішно запустив пілотований космічний корабель (фото, відео)

Нова велика китайська ракета-носій Long March-5B здійснила свій перший політ у вівторок, відправивши пробну версію китайського пілотованого космічного корабля нового покоління і капсулу повернення вантажу для випробувань в космос. Успішний політ відкрив “третій етап” пілотованої космічної програми Китаю, яка полягає в будівництві космічної станції, повідомляє китайське пілотоване космічне агентство (CMSA).

Приблизно через 488 секунд після старту експериментальний пілотований космічний корабель без екіпажу разом з випробувальною версією капсули повернення вантажу відокремився від ракети і вийшов на заплановану орбіту, повідомляє CMSA. Long March-5B, спеціально розроблений для китайської пілотованої космічної програми, буде в основному використовуватися для запуску модулів космічної станції.


Фото: xinhuanet.com

Ракета-носій Long March-5B допоможе розширити аерокосмічну діяльність в Китаї, сказав Ван Сяоцзюнь, голова Китайської академії технології ракет-носіїв при китайській аерокосмічній науково-технічній корпорації (CASC). Модифікована на базі “Довгого березня-5”, нова велика ракета має загальну довжину близько 53,7 метра, висоту, що дорівнює 18-поверховій будівлі, і має основний ступінь діаметром 5 метрів і чотири – по 3,35 метра, підсилювачі діаметра, а також обтічник діаметром 20,5 метра і довжиною 5,2 метра.

У ракеті використовуються екологічно чисті пропеленти, в тому числі рідкий кисень, рідкий водень і гас. Вона має злітну масу близько 849 тонн і здатна відправляти більш ніж 22 тонн корисного вантажу, еквівалентного вазі більш ніж 10 автомобілів, на низьку навколоземну орбіту, що наразі є найбільшою вантажопідйомністю на низькій навколоземній орбіті серед китайських ракет. Наступним кроком є збірка й експлуатація постійної пілотованої космічної станції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua