Заборонені заробітки: Україна висунула ультиматум європейським роботодавцям — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Заборонені заробітки: Україна висунула ультиматум європейським роботодавцям

Особисті фінанси
9096
Оговтуючись від пандемії, фіни, поляки та інші європейці заявили, що готові оплатити літаки, щоб привезти українських заробітчан і не зірвати сезонні роботи. Польща вже навіть відновила видачу робочих віз. Але Україна несподівано заборонила вильоти трудовим мігрантам, які повернулися додому через карантин. Йдеться про 300-400 тисяч осіб. Заборону на такі польоти спочатку пояснили бажанням зрозуміти причину виїзду, яка ні для кого не є секретом.
Пізніше заробітчанам стали пропонувати роботу на батьківщині і пообіцяли дешеві кредити, а від заборони – відхрестилися. Наостанок український уряд взагалі висунув ультиматум європейським роботодавцям.
За словами віцепрем’єра з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадима Пристайка, зараз в уряді готують єдиний алгоритм, як збирати пасажирів спецрейсів, проводити медичний огляд і організовувати їх обсервацію за кордоном.
“Ми не Радянський Союз, ми нікого не тримаємо за залізною завісою, а намагаємося впорядкувати працевлаштування за кордоном. Наше завдання – надати процесу закордонного працевлаштування максимальну організованість. По можливості ми очікуємо централізованого звернення урядів тих країн, які зацікавлені в наших робітниках. Те, що український уряд може і повинен забезпечити – це безпека громадян, гідні умови їх перебування і безпечне повернення”, – сказав Пристайко.
Ще одна перешкода на шляху до заробітків – розцінки приватних перевізників. Тепер переправити через кордон можуть тільки вони, конкуренції немає. Тому з Харкова до Польщі можна дістатися не менше ніж за п’ять тисяч гривень, з Києва – за три, а, наприклад, з Маріуполя – просять всі 10.
У Кабміні тим часом кажуть, що і самі розраховують на українців, які працювали за кордоном. Сподіваються, що заробітчани тепер залишаться на батьківщині, і обіцяють створити 500 тисяч робочих місць.
Але самі заробітчани здебільшого мріють повернутися назад в ЄС. Збираються в основному займатися фізичною працею в сільському господарстві, будівництві, переробці харчових продуктів, упаковці… Туристичний бізнес поки що на паузі. Зарплати при цьому коливаються від 800 до 1300 євро. І це за низькокваліфіковану працю, в той час як в Україні в регіонах платять 6-12 тис. гривень, тобто 200-400 євро.
Всього за кордоном до карантину працювало близько 4 млн українців. Під час епідемії додому повернулися 10-15% з них, тобто близько пів мільйона. Експерт ринку праці Андрій Черкасов вважає, що тільки-но кордони відкриються, всі вони залишать Україну. І навіть більше – через економічний спад міграція зросте.
“Через складну економічну ситуацію в країні ті, хто хоче виїхати, але не виїхав, виїдуть. Відсотків на 15‑ 20% збільшиться сімейна міграція. Треба дати можливість людям поїхати туди, де на них чекають, звісно, маючи гарантії, що на них насправді чекають. Затримуючи заробітчан тут, ми позбавляємо свою країну реальних інвестицій. 15,6 млрд – це серйозна частка у ВВП”, – говорить Черкасов.
Але якщо виїжджати почнуть цілими сім’ями з прицілом на постійне місце проживання, надходження від заробітчан більше не підживлюватимуть вітчизняну економіку. А наші підприємства повною мірою відчують кадровий голод. Можливо, тому Уряд і спробував загальмувати відтік працівників, закривши кордон. І замість конкурентних зарплат запропонувало пільгові кредити на відкриття бізнесу.

Довідка Finance.ua:

  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наполягає, що зацікавлені в українських працівників роботодавці за кордоном повинні укладати контракт не менше ніж на три місяці.
  • Таким чином, за словами Шмигаль, уряд хоче подбати і про людей, які поїдуть заробляти гроші в Європу і отримають там цивілізовані умови, і про українців, які залишаються в Україні.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💶

За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас