Міжбанк: як вплине на ринок ефект першого дня місяця


Міжбанк: як вплине на ринок ефект першого дня місяця

Понеділок на валютному ринку пройде досить суперечливо і водночас цікаво.

З одного боку – спрацює ефект першого дня місяця. Клієнти і банки підбивають підсумки квітня і остаточно визначаються із завданнями на травень. Це зазвичай знижує їх активність на міжбанку.

З іншого боку – компаніям буде зарахована виручка в доларах за неробоче у нас, але робоче в США 1 травня. Частина цих коштів піде на валютний ринок відразу ж у тих клієнтів, кому не вистачає оборотних коштів для своєї роботи, що додасть пропозиції на торгах. Водночас великі експортери вже отримали основну частину відшкодувань ПДВ і будуть витрачати в першу чергу на свої потреби саме цю гривню, а не валюту.

Плюс завтра новий аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. Поки що чиновники хочуть розмістити гривневі облігації на 91 і 154 дні, але можуть і переграти після консультацій з первинними дилерами. Останній аукціон пройшов для них досить вдало (продали облігацій в еквіваленті на 9,8 млрд гривень), і завтрашній аукціон може також зіграти на зміцнення гривні, якщо в ньому захочуть взяти участь нерезиденти. Чи будуть вони це робити або в основному покупцями виступлять українські держбанки – покаже завтрашній день. Але певні рухи на валютному ринку пов’язані з проведенням аукціону ми будемо спостерігати всі три перші дні тижня (з понеділка по середу).

На готівковому ринку за три вихідних у обмінників фінкомпаній також набралося купленої “дешевої” валюти, і частина її також може опосередковано вийти на міжбанк, що додасть пропозиції на торгах.

Пожвавляться і “дочки” іноземних компаній,які найближчим часом будуть купувати валюту під репатріацію дивідендів. Активним буде в ці дні і Сітібанк, який своїми операціями часто дуже сильно впливає на поведінку міжбанку і часто навіть в обсягах, порівнянних з Нацбанком.

Отже сьогодні на торгах буде цікаво.

За розрахунками Finance.ua, коридор по долару 4 травня на міжбанку буде перебувати в межах 26,85-27,15 гривень при проведенні операцій на суму до $160-200 млн при здійсненні до 440-510 угод.

Ринок за фактом залишиться повністю залежним від ситуативних завдань великих гравців і можливих інтервенцій НБУ в разі надлишку пропозиції на торгах.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 26,94 / 26,97
Євро – 29,25 / 29,28
Російський рубль – 0,3639 / 0,3645

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua