За оптимістичним прогнозом світова економіка скоротиться на 4% через коронавірус - Bloomberg Economics


За оптимістичним прогнозом світова економіка скоротиться на 4% через коронавірус - Bloomberg Economics

Пандемія коронавірусу призведе до скорочення світової економіки на 4% в 2020 році, згідно з оцінкою Bloomberg Economics, яка припускає, що відновлення розпочнеться в другій половині 2020 року.

Аналітики переконані, що економіка «увійшла в падіння безпрецедентної швидкості та серйозності», а країни з розвинутою економікою зіштовхнулись з найнижчими показниками з часів Великої депресії.

«У порівнянні з очікуваннями на початку року, світове падіння складе понад $6 трлн», – пишуть автори прогнозу.

Те, що скорочення такого масштабу засновано на «оптимістичних прогнозах щодо спалаху та відновлення після нього», підкреслює проблему, з якою зіштовхнулись політики, які намагаються пом’якшити удар від пандемії. При такому сценарію ВВП США скоротиться на 6,4%, єврозони – на 8,1%; Японії – на 4%, а Китай зростатиме найповільнішими темпами за усю історію спостережень.

На відміну від азійської кризи 1997 року та глобального спаду в 2009 році, нинішній шок не викликаний фундаментальним економічним та фінансовим дисбалансом. Це означає, що країни, які мобілізували достатньо стимулів для компенсації втраченого доходу, можуть швидко відновитись, пишуть економісти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua