Нафтогаз просить уряд змінити законодавство, щоб Україна могла заробляти до $3 млн на місяць на зберіганні нафти


Нафтогаз просить уряд змінити законодавство, щоб Україна могла заробляти до $3 млн на місяць на зберіганні нафти

Нафтогаз попросив уряд розробити зміни до законодавства, які б дозволили Україні використовувати свої нафтові сховища для того, аби заробляти на зберіганні нафти. Останнє рекордне падіння цін на нафту відбулося саме через брак місць для її зберігання.

Як повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв, доходи державних компаній від зберігання нафти іноземними енергетичними компаніями, могли б скласти 1-3 мільйони доларів на місяць, тобто до 36 мільйонів доларів на рік.

Читайте також: Вітренко розповів, як Україна може виграти від обвалу цін на нафту

Однак проводити операцію зі зберігання нафти Україна наразі не може через відсутність відповідної можливості у законодавстві: наразі нафту іноземні трейдери можуть закачати в Україну лише у режимі імпорту (що передбачає сплату ними мит та податку на додану вартість у розмірі 20%), або ж прокачати транзитом.

«Якщо ми хочемо надавати можливість трейдерам зберігати нафту сорту Urals, необхідно, щоб постачальники були зацікавлені у цьому. Відповідно, необхідно надати їм можливість тимчасово не сплачувати ПДВ, а потім, після експортування цієї нафти, розраховуватися виключно за зберігання», — повідомив Коболєв.

За його розрахунками, якщо влада дозволить застосовувати такий режим зберігання нафти у нафтосховищах без сплати ПДВ, то Нафтогаз зміг би отримати нових клієнтів та збільшити доходи на 1-3 мільйони доларів на місяць.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua