Міжбанк: основні чинники спрацюють на користь гривні


Міжбанк: основні чинники спрацюють на користь гривні

Сесія вівторка на валютному міжбанку пройде під впливом трьох основних факторів:

1) завершенням періоду бюджетних платежів у тих, хто не встиг це зробити вчасно. Це стимулюватиме тих продавців-експортерів, хто не встиг розрахуватися за податками з державою. Збільшення пропозиції спрацює на користь гривні.

2) зарахуванням валютної виручки українським компаніям відразу за минулу п’ятницю і понеділок, який був вихідним в Україні, але робочим в США і Європі. Банки зарахують цю валюту клієнтам сьогоднішнім днем і багато в чому вона відразу пройде на міжбанк. Компаніям потрібна гривня, і це також спрацює в плюс для нацвалюти;

3) Поточними ситуативними завданнями і поведінкою НБУ. Регулятор традиційно буде викуповувати можливий надлишок долара в резерви (якщо він буде). Але в будь-якому разі він стане вичікувати дій з боку великих покупців і продавців, і лише потім – виходити або не виходити на торги;

Фактор значного падіння цін на нафту – особливо не зіграє на нашому валютному ринку, бо в реальності справа стосується в основному цін на постачання нафти в травні (більш того, після шоку на нафтовому ринку – вже пішла корекція цін) і більшість навіть найбільших українських операторів цього ринку – вже не встигнуть зібрати достатній фінансовий ресурс, щоб скористатися ситуацією. Хоча в перспективі можливе подальше зниження цін на нафту – це в будь-якому разі вигідно Україні.

За нашими розрахунками, обсяги операцій на міжбанку сьогодні складуть до $270-320 млн при здійсненні до 510-620 угод з коридором по долару в межах 27,00-27,25 гривень.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 27,06 / 27,09
Євро – 29,46 / 29,49
Російський рубль – 0,3661 / 0,3669

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua