S&P прогнозує падіння світової економіки на 2,4% в 2020 році


S&P прогнозує падіння світової економіки на 2,4% в 2020 році

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings прогнозує падіння світової економіки в 2020 році на 2,4% у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Оновлений прогноз агентство опублікувало 16 квітня.

У 2019 році світова економіка зросла на 2,9%. Раніше S&P передбачало, що в 2020 році зростання складе 0,4%.

“Вплив COVID-19 на економіку більш тривалий і інтенсивний, ніж передбачалося, і ми знову понизили наші макропрогнози. Зараз ми прогнозуємо падіння світового ВВП на 2,4% в цьому році і скорочення економіки США і єврозони на 5,2% і 7,3% відповідно”, – сказано в звіті.

Водночас економіки Китаю та Індії, на думку аналітиків агентства, будуть зростати вже в цьому році – на 1,2% і 1,8% відповідно.

S&P прогнозує, що після 2020 року світова економіка почне відновлюватися, і очікує, що в 2021 році ВВП країн світу зросте на 5,9%, а в 2022 році – на 3,9%.

Агентство ззнаачило, що хоча найближчі перспективи виглядають похмуро, криві зростання кількості заражених згладжуються, тому “акцент змістився на відновлення”.

“Його тривалість і темпи залежатимуть від поєднання кроків у галузі охорони здоров’я та економіки, реакції людей і компаній, а також стану ринку праці і малих і середніх підприємств. Баланс ризиків залишається негативним, бо багато чого може піти не так з нашим базовим прогнозом в сфері охорони здоров’я, економіки і політики”, – попередило S&P.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua