Експорт яблук з України впав майже на 40% через пандемію


Експорт яблук з України впав майже на 40% через пандемію

Світова пандемія коронавірусу COVID-19 і карантинні обмеження в усьому світі призвели до скорочення експорту яблук з України на 38%.

Про це сказав голова Української Асоціації аграрного експорту (УААЕ) Дмитро Крошка.

За його словами, багато країн зменшили імпортні закупівлі сільгосппродукції.

“Найбільш скрутна ситуація склалася при експорті товарів з коротким терміном зберігання, зокрема фруктів, овочів, яєць тощо. Наприклад, Південно-Східній Азії довелося або обмежити, або повністю припинити програми поставок українського яблука. Всі ці фактори призвели до найбільшого скорочення обсягів експорту яблука з України за останні п’ять років, яке, за даними Української Асоціації аграрного експорту, в першій половині сезону 2019-2020 склало 38%”, – сказав Крошка.

Він зазначив, що падіння експорту яблук почалося ще на початку сезону 2019-2020 року, тобто до пандемії коронавірусу, але вона, безумовно, зіграла найважливішу роль в цій тенденції.

Експерт підкреслив, що китайські порти, які є найбільшим ринком збуту української продукції АПК, працювали з перебоями, а після проходження критичного періоду пандемії попит там повертається до попередніх показників, але перезавантаженість портів буде протягом певного часу грати свою роль. Також необхідно враховувати, що Китай розглядається багатьма конкурентами українських виробників як основний ринок для експорту продовольства.

За словами Крошки, в Євросоюзі також спостерігаються затримки з переміщенням товарів внаслідок додаткових перевірок, а це для України другий за величиною ринок збуту.

“Експорт Україною продукції АПК залежатиме від тривалості карантинних заходів в Україні та за кордоном, строків подолання пандемії, відновлення логістичних ланцюжків та попиту. З часом, коли загальна ситуація стабілізується, попит на продукти харчування зросте, адже в імпортозалежних країнах запаси продовольства скоротяться”, – додав експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua