У світі почалося найбільше економічне падіння з часів Великої депресії - глава МВФ


У світі почалося найбільше економічне падіння з часів Великої депресії - глава МВФ

Економічна криза, яку викликала пандемія коронавірусу, стала найбільшою з часів Великої депресії 1929-1930-х років.

Про це повідомила голова Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва під час свого звернення напередодні весняних зборів МВФ та Світового банку.

«Уже зрозуміло, що світове економічне зростання у 2020 році буде негативним, і це ви побачите в економічному огляді МВФ, який вийде наступного тижня. Насправді, ми бачимо найбільше економічне падіння з часів Великої депресії», — повідомила Георгієва.

За її словами, наразі МВФ прогнозує падіння показника ВВП на душу населення для 170 країн світу, хоча ще декілька місяців тому прогнозували зростання цього показника для 160 країн.

Найбільше нова криза вдарила по країнах, що розвиваються. До переліку цих країн входить і України. За розрахунками МВФ, з цих країн вивели близько 100 мільярдів доларів іноземних інвестицій — це втричі більше, ніж за аналогічний період під час економічної кризи 2008-2009 років.

Разом з цим, на протидію економічній кризі уряди країн світу спрямували вже близько 8 трильйонів доларів.

Довідка Finance.ua:

  • Велика депресія — це економічна криза, яка почалася у США, а згодом охопила більшість капіталістичних країн світу у 1929 році та тривала до кінця 1930-х років. За різними підрахунками, у цей час світовий ВВП скоротився на 15%, обсяги міжнародної торгівлі впали вдвічі, а безробітним став кожен четвертий американець (у деяких країнах безробіття зросло до 33%).
  • Востаннє світова економічна криза наставала у 2008-2009 роках. Тоді її спровокував обвал на фондових ринках США через банкрутство декількох великих фінансових компаній та неплатоспроможності людей, які взяли іпотечні кредити.
  • Світова економіка у 2008 році зросла на 1,8% (проти 4,3% у 2007 році), а у 2009 році економіка світу впала на 1,67%). Економіка України у 2008-2009 році також постраждала та скоротилася: у 2009 році падіння ВВП склало 14,7% (за даними Світового банку).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua