Ціна електроенергії для промисловості повернулася на рівень 2018 року - Всеукраїнська енергоасамблея


Ціна електроенергії для промисловості повернулася на рівень 2018 року - Всеукраїнська енергоасамблея

У Всеукраїнській енергетичній асамблеї заявили, що рівень цін на електроенергію повернувся до показників 2018 року, і спростували заяву компанії “Інтерпайп” про зростання цін.

“При більш детальному розгляді виявиться, що до початку введення роздрібного ринку електроенергії з 1 січня 2019 року ціна для споживачів першого класу Дніпропетровської області в грудні 2018 року становила 1,64 грн/кВт-год. Тобто ціна на електрику тільки в кінці березня 2020 року для заводів “Інтерпайп” досягла рівня 2018 року, а до цього була значно нижче”, – зазначила ВЕА в четвер.

В асамблеї назвали маніпулятивними аргументи компанії, зокрема, обраний період для порівняння – останній тиждень березня і лютий.

На думку ВЕА, метою таких заяв є спонукання уряду і Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), до лобіювання комерційних інтересів за рахунок введення неринкових механізмів на ринку, який і так страждає від раніше здійсненого адміністративного втручання.

У ВЕА нагадали, що подібним чином феросплавні заводи влітку 2019 року судовим і медіа-тиском на владу і НКРЕКУ домоглися прийняття рішень про перерозподіл видатків з НЕК “Укренерго” на ДП “Гарантований покупець” і відповідно на НАЕК “Енергоатом”, що призвело до викривлення на ринку.

“Як наслідок, “Енергоатом” став дотувати великі підприємства, підключені до мереж” Укренерго “, так само як і всі інші види генерації”, – резюмували в ВЕА.

У ситуації, що склалася асамблея просить уряд і НКРЕКУ утриматися від ситуативних і непрогнозованих дій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua