Міжбанк: день пройшов позитивно для гривні


Міжбанк: день пройшов позитивно для гривні

Валютний ринок четверга, як і прогнозувалося, пройшов під знаком пожвавлення торгів і загального настрою на зміцнення гривні. Ми не можемо сказати, що всі клієнти різко активізувалися (малий і середній бізнес як і раніше стоїть через карантин), але великі компанії сьогодні були більш помітні на міжбанку у зв’язку з тим, що їм треба проводити свої господарські операції і хоч якось зводити кінці з кінцями, утримуючи свої компанії на плаву.

Імпортери в гіршому становищі – виручка стрімко падає за рахунок того, що населення і бізнес максимально стискаються в своїх витратах. А низькі ціни на нафту дозволяють торговцям енергоносіями економити валюту, що також знижує попит на неї їхнього боку. По факту – попит падає швидше, ніж пропозиція, і це позитивно позначається на курсі гривні. Купують валюту зараз в основному валютні позичальники (на побоюваннях її подальшого зростання вони намагаються максимально закрити свої зовнішні зобов’язання), а також ті нерезиденти – хто вирішив виходити з гривневих ОВДП і повертатися у валюту. Перекосом пропозиції і попиту сьогодні скористався Нацбанк, який в середині дня скуповував долар по 27,50 гривень і нижче і відкуповував таким чином раніше витрачені резерви. При цьому, ще недавно він продавав долар на піку ажіотажу за цінами значно вище 28 гривень, а зараз поступово знижує ціну своїх купівель.

Крім цього, НБУ сьогодні провів аукціон з продажу готівкового долара для підкріплення кас банків. Вони купили всього $241,5 млн, хоча регулятор пропонував $ 280 млн. Це зніме тиск на готівковому ринку, де поки що в деяких регіонах готівкового долара зараз все ще не вистачає і що викликає невдоволення вкладників і громадян, які бажають купити готівкову валюту.

В цілому, міжбанк сьогодні пройшов досить позитивно для гривні, і в підсумку безготівковий долар при продажу подешевшав на 26 копійок — з ранкових 27,67/27,74 до 27,42/27,48.

Перебіг торгів:

Ринок знову залежав від поведінки великих гравців, але загальна активність на торгах дещо зросла.

Пропозиція практично весь день перевищувала попит, і за першу годину сесії долар подешевшав зі стартових 27,67/27,74 гривень до 27,63 / 27,67 до 11:00. До полудня покупців все одно було більше, ніж продавців, і курс просів до 27,57/27,605 на 12:00 і до 27,50 / 27,53 до обіду.

Долар просів би в цей період і більше, але спочатку його підтримували купівлі одного з банків з іноземним капіталом, а потім на ринок вийшов Нацбанк і викуповував весь долар за ціною до 27,50 гривень.

Після обіду курс до 15 години на поодиноких угодах навіть трохи зріс до 27,525/27,56 гривень, але потім вже остаточно пішов вниз на тлі решти пропозиції при повній відсутності попиту до 27,47/27,52 до 16 години і до 27,42/27,48 до завершення сесії.

Просідання долара нижче психологічної позначки в 27,50 гривень – зберігає позитивний настрій на її зміцнення в учасників ринку і на завтра.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 27,52 / 27,56
Євро – 30,01 / 30,04
Російський рубль – 0,349 / 0,350

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-канале Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua