Пенсії можуть проіндексувати раніше


Пенсії можуть проіндексувати раніше

Міністерство соціальної політики шукає можливість проіндексувати пенсії в Україні у квітні, замість травня.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі одного з телеканалів.

“Мінсоцполітики проводить перерахунок і шукає можливість проіндексувати пенсії вже у квітні нашим пенсіонерам”, – повідомив прем’єр.

Раніше Пенсійний фонд України заявив про необхідність внесення змін до державного бюджету, щоб виплатити пенсіонерам по 1 тис. гривень.

Після цього Кабмін попередньо запропонував Верховній Раді збільшити дотацію ПФУ з держбюджету на 19,681 млрд гривень – до 192,3 млрд гривень.

Шмигаль повідомив, що також з фонду боротьби з коронавірусом будуть фінансувати підтримку людей, які втратили роботу або вимушені перебувати вдома без можливості заробляти гроші.

Як повідомляв Finance.ua, з 1 квітня уряд виплатить додаткову тисячу гривень пенсіонерам, які отримують менше 5000 грн. Крім пенсіонерів, одноразову допомогу отримають: люди з інвалідністю; діти з інвалідністю; люди з інвалідністю з дитинства; ті, хто отримує соціальні пенсії.

Довідка Finance.ua:

  • За минулий рік в результаті перерахунків виплат середня пенсія зросла на 16,5%. Станом на 1 січня 2020 року пенсія становила 3 082,98 грн, що на 437,32 грн або на 16,5% більше порівняно з 1 січня 2019 року (2 645,66 грн).
  • Кому не будуть проіндексовані пенсії: держслужбовцям; науковим працівникам; помічникам народних депутатів; тим, хто отримує максимальні пенсії (на сьогодні – 16 380 грн); тим, хто отримує спеціальні пенсії або довічне утримання (судді і прокурори, у тому числі судді – 3,3 тис. осіб);
  • тим, хто отримує соціальні пенсії, тобто не має трудового стажу для призначення навіть мінімальної пенсії (на сьогодні 1644 грн).

Як накопичити собі на пенсію

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua