Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

За минулий тиждень курс долара до гривні помітно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,8-1,7%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 27,74 грн до 28,18 грн (+1,6%).

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрдилінг», за цей же час зросли з 27,58/27,65 до 28,03/28,06 (+1,6% / +1,5%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 27,53/28,36 до 28,00/28,59 (+1,7% / +0,8%).

При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею скоротився з 3,0% до 2,1% за рахунок більш швидкого зростання курсу купівлі в порівнянні з продажем.

Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, тренд на зростання долара пов’язаний із ситуацією на світовому ринку. На тлі зростання кількості заражених від коронавірусу, триває втеча капіталу з ринків, що розвиваються, в захисні активи, і долар зростає практично до всіх валют країн, що розвиваються.

“Крім втечі капіталу, на падіння національних валют діє зниження експорту через схлопування економік торговельних партнерів в умовах майже повсюдного введення режиму карантину. Однак в ситуації плаваючого курсу, зростання іноземних валют рано чи пізно зміниться падінням. Для України тригером може стати укладення нової угоди з МВФ”, – говорить Іосуб.

У цих умовах, рекомендує експерт, має сенс диверсифікувати валюти, в яких зберігаються заощадження, між гривнею, доларом та євро. Цього тижня Іосуб очікує помірного зростання курсу долара до гривні.

“Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,3 грн, а готівковий долар в банках близько 28,3/28,7 грн”, – резюмує старший аналітик Альпарі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua