Експерт розповів, хто в економіці найбільше постраждає від карантину


Експерт розповів, хто в економіці найбільше постраждає від карантину

Основний удар обмежувальних заходів карантину на себе приймуть імпорторієнтовані бренди, дорогі товари, електроніка і кінотеатри.

Таку думку висловив засновник, президент консалтингової компанії “Українська торговельна гільдія” Вадим Непосєдов.

“Основний удар приймуть на себе імпортоорієнтовані бренди (в зв’язку зі значною зміною обмінного курсу), дорогі і статусні товари, електроніка та кінотеатри (процеси зйомок і заявлений термін прем’єр попередньо перенесені на осінь, а значить через один, два, три місяці не буде фільмів для показів)”, – сказав він.

На думку експерта, більш-менш безболісно з карантину вийдуть оператори групи товарів першої необхідності, продуктів харчування, засобів гігієни, косметики, побутової хімії, дитячих товарів, будівельних матеріалів, деяких інших груп.

Непосєдов підкреслив, що поки ще дуже рано говорити про те, скільки ритейлерів не зможуть благополучно вийти з ситуації, що склалася, але Україна, безумовно, очікує скорочення асортименту мережевих торгових операторів. “Поки складно оцінити число ритейлерів, які не зможуть благополучно вийти з ситуації, що склалася (відсутність прийнятного обсягу продажів протягом чотирьох останніх і кількох наступних місяців при неминучих накладних витратах з утримання мережі магазинів не пройде безслідно для орендарів), але, однозначно, нас очікує чергове скорочення асортименту представлених на ринку України мережевих торгових операторів”, – сказав він.

Експерт також розповів, що наразі спостерігається зростання лояльності до здійснення покупок онлайн, а також залучення більш дорослих груп споживачів (50-60 років).

Непоседов акцентував, що карантин може стати певною перевагою для національних/локальних товаровиробників. “У зв’язку з тимчасовим закриттям сполучення з іноземними державами, дорожнечею імпорту на тлі девальвації, вірогідне зростання лояльності до національних/локальних товаровиробників, особливо в молочному і м’ясному сегментах (на початку), одязі, взутті, аксесуарах (в подальшому)”, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua