Міжбанк: спекулятивне розгойдування посилиться


Міжбанк: спекулятивне розгойдування посилиться

П’ятниця продовжить збурювати валютний ринок. Спекулятивне розгойдування міжбанку посилиться з активним бажанням частини учасників торгів загнати курс істотно вище 28 гривень. Хоча об’єктивно – є фактори для ситуативного зміцнення позицій гривні. І він зазвичай завжди спрацьовував – а саме, пік бюджетних платежів у клієнтів. Навіть з урахуванням послаблень бізнесу в зв’язку з карантином – суми, які компанії повинні заплатити державі – значні. І це звужує можливості по скупці валюти імпортерами, і збільшує продаж валюти експортерами. Зазвичай такий дефіцит гривні – грає на користь нацвалюти.

Але в період карантину і паніки – багато факторів повною мірою не спрацьовують. Проти нацвалюти грає як зростання котирувань обмінників на тлі браку готівкової валюти, так і загальна нервозність через нагнітання проблеми коронавірусу і його поширення. Це валить не тільки українські ринки, а й міжнародні. І опосередковано – впливає і на курс гривні відносно всіх валют.

Спекулянти продовжать грати “на підвищення” на міжбанку.

На ринок впливатимуть: 1) продовження лихоманки пари євро/долар на міжнародних ринках; 2) пік бюджетних платежів у клієнтів; 3) продовження розгойдування готівкового ринку і спекулятивна гра між курсами готівки і безготівки, що розхитує ринок ще більше; 4) майбутнє погашення депсертифікатів НБУ на 140 млрд гривень (з яких, правда, значна частина буде знову перевкладена держбанками на новий термін і таким чином реального тиску на курс не зробить); 5) нервозність самого населення і бізнесу в зв’язку з подіями навколо коронавірусу як в Україні, так і в світі.

НБУ доведеться знову гасити паніку. На момент написання статті він уже продав $150 млн по 27,99 гривень і поки пішов з ринку. Але ми гадаємо, що ненадовго.

За прогнозами, обсяги операцій на торгах сьогодні складуть до $310-400 млн при укладанні до 580 670 угод з досить широким коридором по долару в межах 27,95-28,30 гривень.

Через велику волатильність котирувань міжбанку – курси готівкового ринку сьогодні знову будуть багаторазово змінюватися в більшості діючих обмінників.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,80-28,10 гривень і продаж 28,20-29,00.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 27,81 / 27,88
євро – 30,00 / 30,08
російський рубль – 0,345 / 0,346

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua