Зареєструвано законопроект про можливість розривати договір оренди землі (інфографіка)


Зареєструвано законопроект про можливість розривати договір оренди землі (інфографіка)

Проект Закону про прогресивні земельні відносини пропонує надати власнику землі право за власною ініціативою розривати договір оренди.

Проектом закону пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України, до Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі». Внесення змін до статті 17 «Передача об’єкта оренди» та 19 Закону України «Про оренду землі», має чітко визначати строки дії договору оренди землі.

Про це йдеться в законопроекті № 3208.

Власник земельної ділянки має право:

  • достроково розірвати договір користування належної йому земельної ділянки для сільськогосподарських потреб на підставі заяви про дострокове розірвання договору користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис).
  • власник земельної ділянки в такому разі подає заяву про включення до реєстру відомостей про розірвання договору.
  • Заява подається не пізніше ніж за рік до визначеного власником земельної терміну розірвання договору.

Закон вводить поняття ефективного власника землі – це власник землі, який має бажання самостійно займатися виробничою сільськогосподарською діяльністю на землі, а також ефективного обігу прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення – обіг, який передбачає перехід прав власності на земельні ділянки від одного громадянина України, який має можливості самостійно займатися сільськогосподарською діяльністю на землі, до іншого громадянина України, який має бажання і можливості самостійно займатися сільськогосподарською діяльністю на землі.

Довідка Finance.ua:

  • Податкові канікули: для ФОПів і бізнесу ввели послаблення на час карантину: не нараховується та не стягується плата за землю; звільняються від оподаткування об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua