Нацбанк продав з резервів $300 млн на підтримку гривні


Нацбанк продав з резервів $300 млн на підтримку гривні

Протягом 17 березня Національний банк України продав із золотовалютних резервів 300 мільйонів доларів, аби стримати падіння курсу гривні. Однак за підсумками дня офіційний курс долара в Україні виріс до 27,05 грн.

Як повідомляють у пресслужбі Нацбанку, продажем валюти з резервів там не намагалися зафіксувати певний курс гривні, а лише стримати різкі коливання.

«Попит на валюту переважає пропозицію внаслідок погіршення настроїв учасників фінансового ринку через поширення світом коронавірусу», — пояснюють у Нацбанку.

Попри продаж 300 мільйонів доларів, офіційний курс долара, який встановили на 18 березня, перевищив позначку 27 гривень, хоча ще на 17 березня офіційний курс становив 26,52 гривні.

У Нацбанку зазначають, що попри поширену думку, більшість валюти купують українські компанії, а не населення чи іноземні інвестори. Попри значний попит на валюту, НБУ не планує запроваджувати валютних обмежень, а буде продовжувати продавати валюту з резервів.

«Загалом міжнародні резерви України становлять близько 25 млрд дол. США і ми продовжимо як проводити валютні інтервенції за необхідності, так і виконувати зобов’язання за зовнішніми боргами», — зазначили у Нацбанку.

Youtube-канал Finance.ua: Обвал гривні. Причини і що буде з курсом

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua