Міжбанк: спекулянти продовжать заробляти на страху


Міжбанк: спекулянти продовжать заробляти на страху

Вівторок знову буде тяжким днем ​​на міжбанку і пройде під егідою активних спекулятивних атак на гривню. Накладається багато факторів, які дають спекулянтам істотно заробити на страхах бізнесу і обивателів як через коронавірус, так і через суто українські нюанси.

Що стосується міжнародного фактора – то через коронавируса фактично закриваються кордону між країнами як мінімум на 2-3 тижні. Це призводить до обвалу показників торгівлі і заморожування цілих галузей економіки – нафтового бізнесу, туризму, логістики, шоу-бізнесу та т.д. Це вже б’є по всім економічним показникам світових лідерів економіки і докочується до України у вигляді стрибків цін на енергоносії (вони поки падають, що позитивно для нас), але і зниженням цін на основні статті експорту – метал, руду і частково – на сільгосппродукцію. Українські продукти частково не можуть нормально вивезти, а частково сам уряд зараз буде стримувати їх вивезення за кордон з метою забезпечення місцевого населення. Все це веде до скорочення експортної виручки України і зменшення надходжень від заробітчан, які повертаються додому через карантин у Європі.

Через паніку на фондових ринках – немає великого інтересу і до наших ОВДП. Сьогодні Мінфін України вже не буде розміщувати гривневі папери (а планував це ще до середини понеділка) і залишив до розміщення тільки ОВДП в доларі без обмеження по сумі розміщення. В кінцевому підсумку це теж спрацює проти гривні, бо частина інвесторів буде виходити з гривневих облігацій та або виводити валюту за кордон, або перевкладуться вже в валютні папери, під які вийдуть на міжбанк і це теж буде опосередковано тиснути на курс.

З внутрішніх чинників зараз найбільший негативний вплив на курс гривні чинять два: 1) активне зростання попиту на валюту з боку імпортерів (на побоюваннях зростання курсу вони скуповують все, що можуть, на міжбанку і це підриває ринок) і 2) значний розрив між готівковим і безготівковим курсами, що дозволяє спекулянтам заробляти до 1 гривні на доларі за рахунок переливів валюти з одного сегменту ринку на інший. Готівковий ринок зараз вже нарівні з міжбанком грає на девальвацію гривні.

Ажіотаж наростає і ринок вже стартував з рівнів на 30 копійок вище вчорашнього закриття – з позначки 26,98/27,01 гривні за долар.

НБУ доведеться знову гасити валютну паніку і продавати долар на міжбанку, щоб стримати тиск на гривню. Як і всі останні дні – цінники Нацбанку фактично будуть диктувати ринку безготівкові котирування. Спекулянти продовжать заробляти як на грі «на підвищення» на міжбанку, так і на курсових гойдалках за рахунок переливів валюти з безготівкового ринку (де вона дешевша) на готівковий.

Обсяги операцій на торгах сьогодні складуть до $390 млн при укладанні до 620 угод з широким і в основному спекулятивний коридорі по долару в межах 26,90-27,25 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,60-27,50 і продаж 27,70-28,50 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,30-27,50 гривень і продаж 27,99-28,50.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,68 / 26,72
євро – 29,62 / 29,66
російський рубль – 0,3591 / 0,3599

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua