Обсяг небанківського кредитування в 2019 році перевищив 100 млрд грн


Обсяг небанківського кредитування в 2019 році перевищив 100 млрд грн

Небанківські фінансові установи в 2019 році видали кредитів населенню і підприємствам на суму понад 100 млрд грн, що на 41%, або на 29,3 млрд грн більше, ніж за 2018 рік, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

За його словами, в процесі наглядової діяльності в 2019 році Нацкомфінпослуг вилучила з Державного реєстру фінансових установ 110 фінансових компаній, 38 ломбардів та 24 кредитні спілки. При цьому небанківське кредитування, як і в попередні роки, демонструвало бурхливий розвиток.

Так, обсяг виданих кредитів фінансовими компаніями склав 72,2 млрд грн (у порівнянні з 2018 роком зростання склало 52%), ломбардами – 18,2 млрд грн (зростання – на 11%) і кредитними спілками 2,7 млрд грн (зростання – на 15%). Більше половини (65%) від загальної суми виданих кредитів припало на фізичних осіб.

На думку Залєтова, подальший розвиток ринку небанківського кредитування перебуватиме в прямій залежності від законодавчих реформ в цій сфері.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua