Розгадано секрет існування матерії


Розгадано секрет існування матерії

Вчені пояснили одне з фундаментальних протиріч Стандартної моделі фізики, розповівши, як антиматерія може переважати над матерією. Про це повідомляється на сайті arXiv.org.

Вчені відзначають, що антиматерія повинна існувати, оскільки всі видимі об’єкти у Всесвіті рухаються. Якби вони рухалися з такою швидкістю в просторі, де “нічого немає”, то їх би просто розірвало. Але це означає, що простір, який здається порожнім, заповнений антиматерією, якої має бути значно більше, ніж матерії.

Так вчені Реймонд До з Мічиганського університету і Кейсуке Харіга з Інституту перспективних досліджень знайшли пояснення цьому протиріччю. Фахівці припустили, що частка аксіон володіє обертанням. Раніше вважалося, що вона почала коливатися пізніше, вже при охолодженні Всесвіту.

Аксіон – це гіпотетична частинка, рідко взаємодіє зі звичайною матерією і в мільярд разів легша від протона.

Імовірно, обертання аксіонів в ранньому Всесвіті вивільняло велику кількість енергії. Вона перетворювалася на частинки звичайної речовини – баріони. Таке аксионне поле створювало трохи більше речовини, ніж антиречовини.

З кожним обертанням аксіонів мізерна частина матерії залишалася, формуючи видимий для нас світ. Цей механізм назвали аксіогенезом. Він може пояснити переважання антиречовини над речовиною у Всесвіті і ще кілька протиріч.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua