Де в Європі найбільше жителів мають власне житло (інфографіка)


Де в Європі найбільше жителів мають власне житло (інфографіка)

Найкращі країни Європи за рівнем забезпеченості житлом — це Румунія (95,9% жителів мають у власності житлову нерухомість), Словаччина (91,2%) і Хорватія (90,2%).

Про це свідчать дані Євростату.

Притому далеко не завжди люди в цих країнах живуть в просторих будинках. Та ж Румунія посідає перше місце по «тісноті» — 47% місцевих жителів не вистачає належної кількості житлоплощі. На другому місці розташувалася Болгарія — 44%. Далі в рейтингу йдуть Латвія (42%) і Хорватія (41%). Найрідше з даною проблемою стикаються громадяни Ірландії (всього 1% житла не переповнений) і Кіпру (2%).

Читайте також: Аналоги іпотеки в Україні: як дешево придбати житло

Німеччина очолила список країн, де у найменшої кількості громадян є власне житло — таких 45% населення (у віковій групі, що не досягла 54 років). Далі йдуть Данія (57,6%), Австрія (62,1%) і Франція (63,8%).

У зв’язку з ситуацією у Німеччині влада Берліна заморозили вартість оренди житла. Сім’ї середнього класу почали залишати центральні квартали через постійно зростаючих цін на наймання житлового приміщення. Особливо помітним відтік населення став після реновації окремих районів міста, що призвело до подорожчання нерухомості.

Довідка Finance.ua:

  • В Європі середня ставка коливається від 0% до 6%.
  • У Данії вже почали видавати і безвідсоткові кредити на житло для тих, хто бере велику суму на короткий термін – до 20 років, або під 0,6 % – на 30 років. Нещодавно там також почали видавати кредити з мінусовою ставкою, тобто повернути фінустанові треба буде менше, ніж узяли в кредит. Це перший випадок у світовій практиці.
  • У Швейцарії купити житло може як резидент, так і іноземець. Кредит на житло видається на термін від 2 до 100 років, тобто пожиттєво, а після смерті позичальника гроші виплачують його діти.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua