Підвищення пенсій підірвало бюджет Пенсійного фонду - Держказначейство


Підвищення пенсій підірвало бюджет Пенсійного фонду - Держказначейство

Підвищення пенсій не відповідало доходам Пенсійного фонду (ПФУ), через що він все частіше звертається за позиками до Казначейства.

Про це розповіла голова Державної казначейської служби (ДКС) Тетяна Слюз.

“Пенсійний фонд – дотаційний. 172,5 млрд грн передбачено на цей рік, а минулого року було 173,8 млрд грн. Це – дотація, яка виплачується з держбюджету, не рахуючи позик. Власних коштів з єдиного соцвнеску не вистачає. Це правда”, – сказала головний казначей країни.

За її словами, в жовтні 2017 року провели пенсійну реформу, завдяки чому пенсії піднялися на 30%, однак Пенсійний фонд став відчувати більшу нестачу коштів, оскільки зростання надходжень єдиного соціального внеску із зарплат українців не “встигає” за зростанням пенсій. Це змушує ПФУ все частіше звертатися за позиками до ДКС, щоб закрити касовий розрив.

Як повідомлялося раніше, Тетяна Слюз розповіла, що в державному бюджеті на 2020 рік на медицину закладено коштів більше, ніж минулого року, але проблеми із зарплатами медиків виникають щороку.

Довідка Finance.ua:

  • У 2020 році індексація пенсій складе 11% – це 50% від інфляції та 50% від середньої заробітної плати попереднього року.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua