Нефьодов пояснив провал митних надходжень до бюджету


Нефьодов пояснив провал митних надходжень до бюджету

Державна митна служба пояснює недонадходження 13 млрд грн до бюджету в січні-лютому зниженням імпорту сировинних товарів і зміцненням курсу гривні.

«На обсяги такого імпорту Митниця не впливає, натомість впливають зміни кон’юнктури світових ринків, соціально-економічна ситуація в країні, рівень доходів населення і промислового виробництва», – йдеться в повідомленні відомства.

Зокрема, у Держмитслужбі уточнюють, що стягують податки з імпорту товарів, тобто відсоток від вартості товару, що ввозиться в Україну (за винятком пільгових).

За даними відомства, в січні-лютому в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року оподатковуваний імпорт впав на $0,21 млрд, через що митниця перерахувала до бюджету на $0,27 млрд менше.

Таке скорочення в Держмитслужбі пов’язують з падінням сировинного імпорту, який становить 43% від загального обсягу імпорту.

Його падіння митниця пояснює, з одного боку, накопиченими в сховищах запасів газу. З іншого боку, – скоротилося споживання газу в Україні через рекордно теплу зиму, через що потреба в його імпортуванні-розмитненні відпала.

Другим ключовим фактором митних недонадходжень в Держмитслужбі називають невідповідність закладеного урядом в держбюджеті курсу гривні (27 грн/$) і фактичного курсу в січні-лютому (23,68-24,57 грн/$).

Держмитслужба зазначає, що вартість імпортованого товару в доларах не змінилася, а в гривні вона знизилася. В результаті скоротилася кількість податків: в січні-лютому в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року в гривні зібрали менше на 12,3%. При цьому надходження в $1,9 млрд залишилися практично незмінними, уточнюють в Держмитслужбі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua