IIF очікує уповільнення темпів зростання світової економіки до 1%, мінімуму з часів кризи


IIF очікує уповільнення темпів зростання світової економіки до 1%, мінімуму з часів кризи

Темпи зростання світової економіки в 2020 році навряд чи будуть набагато вищими за 1%, оскільки поширення коронавірусу руйнує глобальні ланцюжки поставок і негативно позначається на сфері послуг, йдеться в огляді Інституту міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF).

Зростання світового ВВП “імовірно, буде близький” до 1% в поточному році, що є мінімумом з моменту глобальної фінансової кризи, в порівнянні з 2,6% в 2019 році, відзначає головний економіст IIF Робін Брукс.

Експерти IIF вважають, що в США і Китаї буде відзначено найзначніше уповільнення темпів економічного зростання. Вони знизили прогноз збільшення американського ВВП на поточний рік до 1,3% з очікуваних раніше 2%, ВВП Китаю – до 4% з 5,9%.

В огляді говориться, що проблемні точки “були всюди” і до спалаху коронавірусу, зокрема, відзначалися сигнали ослаблення економік Німеччини, Японії та багатьох країн, що розвиваються.

З урахуванням того, що поставки промислових товарів по всьому світу скорочуються, “епіцентром потенційного спаду є сфера послуг, і його тяжкість буде залежати від масштабу поширення коронавірусу і заходів щодо його стримування”, відзначають в IIF.

Варіантів розвитку ситуації багато, вони залежать від ступеня поширення коронавірусу і відповідних економічних наслідків, робити висновки про які наразі зарано, йдеться в огляді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua