AMD анонсувала найпотужніший суперкомп'ютер у світі (фото)


AMD анонсувала найпотужніший суперкомп'ютер у світі (фото)

Компанія AMD анонсувала новий суперкомп’ютер El Capitan, який ще до введення в експлуатацію претендує на звання найбільш продуктивного рішення у світі. Однією з ключових особливостей майбутньої новинки стане використання фірмових процесорів вендора на базі новітньої архітектури, і графічних процесорів Radeon – все це забезпечить їй рекордну обчислювальну потужність.

В основу конфігурації суперкомп’ютера ляжуть процесори AMD EPYC Genoa, побудовані на архітектурі Zen 4, анонс споживчих чіпів на базі якої запланований лише на наступний рік.

Актуальна архітектура, яку AMD як і раніше використовує в нових поколіннях процесорів – Zen 2. Розробку новинки AMD здійснювала у співпраці з Національною лабораторією імені Лоуренса Лівермора Міністерства енергетики США та компанією HPE.

El Capitan, запуск якого запланований на 2023-й, також отримає прискорювачі обчислень Radeon Instinct. Кожен вузол суперкомп’ютера включатиме один CPU і чотири графічних процесора, сумарна кількість вузлів розробниками не повідомляється.


Фото: 4pda.ru

Очікувана продуктивність отриманого комплексу оцінюється в 2 екзафлопси при виконанні операцій з подвійною точністю. За заявою творців суперкомп’ютера, він буде потужніший, ніж 200 найпродуктивніших рішень з всесвітнього списку топ-500, разом узятих.

“Ми раді співпраці з компанією AMD, в рамках якої ми об’єднаємо архітектуру HPE Cray Shasta з новітніми процесорами AMD EPYC і графічними процесорами Radeon Instinct. Завдяки цьому партнерству ми зможемо надати передову технологію для підтримки критично важливих робочих навантажень HPC і ШІ для Національної лабораторії енергетики імені Лоуренса Лівермора”,– зазначив Пітер Унгаро, старший віцепрезидент і глава бізнес-підрозділу HPC і Mission Critical Solutions в HPE.

El Capitan буде відповідати вимогам Національної адміністрації з ядерної безпеки щодо забезпечення безпеки і захисту ядерних запасів країни. Точний перелік завдань, які виконуватиме суперкомп’ютер, не повідомляється.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua