Закриття збиткових держшахт коштуватиме до 15 млрд грн


Закриття збиткових держшахт коштуватиме до 15 млрд грн

Уряд оцінює видатки держави на закриття збиткових вугільних шахт та виплату соціальної допомоги безробітним шахтарям у 14-15 мільярдів гривень. Закриття збиткових шахт має відбутися протягом 5 років.

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в інтерв’ю «УНІАН».

Читайте також: Мінекоенерго пообіцяло виплатити шахтарям 654 млн грн

В уряді зазначають, що з 32 державних шахт прибутковими є лише 4, решта приносять збитки, а державі потрібно виділяти кошти з бюджету на виплату зарплати шахтарям. Водночас на деяких шахтах є значні запаси вугілля, тому їх теж у найближчій перспективі закривати не планують. Загалом, закриття загрожує 21 державній шахті.

«Закриття однієї шахти і переведення її в екологічно безпечний об’єкт коштує від 200 до 500 мільйонів гривень. Додаємо соціальний пакет, який треба буде надати шахтарям. За нашою оцінкою, загалом реформа обійдеться в 14-15 мільярдів гривень», — повідомив Оржель.

Він зазначив, що внаслідок закриття шахт роботу втратять тисячі шахтарів. Їм держава буде здійснювати виплати по безробіттю. При цьому, в уряді пропонують збільшити такі виплати у разі, якщо шахтар знайде собі роботу самостійно, щоб заохотити їх працевлаштовувати.

«Загалом це (закриття збиткових шахт — ред.) має зайняти до п’яти років. При цьому перспективні шахти працюватимуть й надалі, — додав Оржель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua