Уряд буде швидше продавати державні банки


Уряд буде швидше продавати державні банки

Мінфін готує нову стратегію розвитку державних банків із більш амбітними цілями по роздержавленню.

Про це в інтерв’ю FinClub повідомила міністерка фінансів Оксана Маркарова.

«Перша стратегія розвитку банків державного сектору, яку ми підготували в 2016 році та оновлювали потім у 2018-му, закладала амбітні на той момент цілі, але нам здається, що вони можуть бути ще амбітнішими», – зазначила Оксана Маркарова.

В стратегії-2018 йдеться, що Укргазбанк належить першим: міжнародним фінансовим організаціям мали запропонувати 20% в 2018 році, а 75% акцій в 2020-му мав придбати стратегічний інвестор. 100% акцій ПриватБанку мали намір продати міжнародному інвестору в 2022-му. В Ощадбанку до 2022 року частка держави мала зменшиться зі 100% до 55%: до 2020 року 20% акцій мала придбати одна з міжнародних фінансових організацій, а ще 25% – шляхом первинного розміщення (IPO). В Укрексімбанку держава збереже найбільшу частку – 80-100%.

«В попередній стратегії ми зазначали, що приватизуємо Укргазбанк, що повертаємо на ринок ПриватБанк, була невизначеність щодо Укрексімбанку і закладена приватизація 25% Ощадбанку. Очевидно, що держава повинна ще більше знижувати свою присутність у банківському секторі, тому стратегія буде більш амбітною з точки зору швидшого виходу держави», – розповіла Оксана Маркарова.

Міноритарієм Укргазбанку планує стати IFC, а Ощадбанку – ЄБРР.

«”Для танцю потрібні двоє”. Ми зі свого боку дуже швидко минулого року виконали всі питання за дорожньою картою з IFC, але на схвалення комітету знадобився час. Потім почалася робота з винесення цього питання на раду директорів IFC. Ми активно працюємо із корпорацією і сподіваємося на рішення найближчим часом», – зазначила Оксана Маркарова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua