Розроблено новий метод "читання думок"


Розроблено новий метод "читання думок"

В Університеті Західного Онтаріо в Канаді вчені розробили дієвий спосіб “читання думок” пацієнтів, які перебувають у вегетативному стані.

Про це повідомляє NewScientist.

Вчений Адріан Оуен знайшов спосіб спілкування з пацієнтами, у яких відсутня можливість до самостійної психічної діяльності. Виявилося, що деякі з людей у ​​вегетативному стані можуть відповідати на питання, спрямовуючи свої думки у відповідь на інструкції лікаря.

Для такого “читання думок” використовується функціональна спектроскопія ближнього інфрачервоного діапазону. Устаткування легко встановлюється і працює безпосередньо біля пацієнта.

Так, пацієнти можуть відповідати “так” чи “ні” на поставлені запитання або розповісти про умови свого життя. Наприклад, якщо хворого просять уявити, як він грає в теніс, то у нього задіюється ділянка його мозку, що відповідає за рух. Ця ділянка світиться на спеціальному екрані.

Оуен перевіряв свій апарат на пацієнтах в реанімації після важкої травми мозку. Він питав, чи хочуть вони припинити лікування у випадку, якщо їх чекає параліч і неможливість говорити. Позитивно відповіли трохи більше чверті пацієнтів.

Відзначається, що метод дає можливість прогнозувати стан хворого. Так, у людей у ​​вегетативному стані, що реагують на інструкції при скануванні мозку, більша ймовірність одужати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua