Рада НБУ оцінила грошово-кредитну політику в 2019 році


Рада НБУ оцінила грошово-кредитну політику в 2019 році

Рада Національного банку заслухала звіт правління НБУ щодо виконання основних засад грошово-кредитної політики у 2019 році.

Голова ради НБУ Богдан Данилишин повідомив, що рада НБУ в цілому схвалила звіт, однак надала правлінню центробанку відповідні рекомендації.

«За результатами обговорення рада зокрема вирішила: визнати діяльність правління Національного банку щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики в 2019 році такою, що хоча й сприяла досягненню затвердженої Основними засадами інфляційної цілі станом на кінець 2019 року, але не повною мірою врахувала ефект перенесення укріплення курсу гривні на споживчі ціни та вплив на економічне зростання в останньому кварталі 2019 року», – пише Данилишин.

Рада Національного банку рекомендує правлінню до кінця другого кварталу 2020 року актуалізувати дослідження та оцінки щодо ефекту перенесення укріплення обмінного курсу на індекси цін в Україні.

Також рада НБУ рекомендує удосконалити аналітичну роботу центробанку з ідентифікації фундаментальних трендів зміцнення обмінного курсу, оцінки рівноважного сальдо поточного рахунку платіжного балансу та оцінки рівноважного обмінного курсу.

Переглянути тактику досягнення інфляційної цілі та підтримки низького та стабільного рівня інфляції у середньостроковій перспективі (3-5 років) з урахуванням ризиків, які можуть негативно впливати на інфляцію.

Крім цього, рада Нацбанку надала рекомендації Кабінету Міністрів: вжити заходів для усунення структурних деформацій на внутрішньому фінансовому ринку, пов’язаних з домінуванням запозичень держави; розглянути можливість розробки дієвих заходів, що повинні сприяти зниженню залежності надходжень до державного бюджету від коливань обмінного курсу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua