Молдова може купувати газ з ЄС через українську ГТС дешевше, ніж у «Газпрому» - Макогон


Молдова може купувати газ з ЄС через українську ГТС дешевше, ніж у «Газпрому» - Макогон

Молдова може купувати газ з Європейського Союзу через українську газотранспортну систему дешевше, ніж зараз купує у російського «Газпрому», завдяки укладеним міжоператорським угодам.

Про це у Facebook повідомив генеральний директор Державної компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.

“Підписані наприкінці грудня нові міжоператорські угоди на кордонах замість транзитного контракту 2009 року відкривають нові можливості і для наших сусідів. Тепер і вони можуть вільно використовувати нашу інфраструктуру ГТС для постачання газу з ЄС”, – написав він.

За його словами, наприклад, Молдова зараз купує газ у “Газпрому” по 174 долари. Якщо купувати газ з ЄС з поставкою через Україну, то ціна на вході в Молдову буде близько 146 доларів. Економія близько 28 доларів, або 16%. «Не знаю, чи зможе/захоче Молдова почати поставки з ЄС, але аргументи для переговорів явно є. Наявність альтернативних джерел постачання значно посилює переговорну позицію і дозволяє домогтися справедливої ціни”, – зазначив Макогон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua