Втрати світової економіки від наслідків коронавірусу можуть досягти $1,1 трлн


Втрати світової економіки від наслідків коронавірусу можуть досягти $1,1 трлн

За оцінками експертів Oxford Economics, в результаті поширення коронавірусу зростання світового ВВП в першому кварталі 2020 р. сповільниться до 1,9%, в порівнянні з першим кварталом 2019 року. Це вимагає перегляду прогнозу світового зростання на 2020 рік з 2,5% до 2,3%.

Читайте також: Як коронавірус вплине на економіку України – роз’яснення НБУ

Для порівняння, в 2019 році світова економіка зросла на 2,6% в порівнянні з 2018 роком. Всього ж, за оцінками Oxford Economics, в залежності від сценарію розвитку подій, “епідемічні” втрати світової економіки можуть становити від 0,4 до 1,1 трлн дол. США.

Сьогодні практично всі експерти погоджуються з тим, що епідемія негативно вплине на світову економіку. Але при цьому переважно всі розрахунки будуються на припущенні, що епідемію подолають в першому кварталі 2020 року, тому вплив буде відчутним, але короткостроковим.

Довідка Finance.ua:

  • Аналітики Moody’s заявляли про те, що епідемія китайського коронавірусу може стати “чорним лебедем” 2020 року, який вплине на світову економіку істотніше, ніж фінансова криза і рецесія 2008-2009 років.
  • “Чорний лебідь” – подія, яку складно спрогнозувати, і яка має значний вплив на економіку. Термін ввів американський економіст Нассім Талеб в книжці з однойменною назвою, яка вийшла в 2007 році.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua