0 800 307 555
0 800 307 555

Jaguar Land Rover побудував безпілотний шаттл (фото)


Jaguar Land Rover побудував безпілотний шаттл (фото)

Концерн Jaguar Land Rover (JLR) представив безпілотну платформу Project Vector. Шаттл стане частиною ініціативи Destination Zero, спрямованої на “створення безпечного, здорового і екологічного соціуму”, а його пілотні випробування на дорогах англійського Ковентрі розпочнуться в 2021 році.

Платформа Project Vector, оснащена “залізом” для перетворення на повноцінний безпілотник з четвертим-п’ятим рівнем автономності, є частиною ініціативи Destination Zero. Ця своєрідна місія JLR описується як “нуль викидів, нуль пригод і нуль заторів”. Чотириметровий шаттл обладнаний електричною силовою установкою, всі елементи якої упаковані під підлогою салону.


Фото: motor.ru

Кабіна “Вектора” трансформується залежно від завдання: шаттл можна пристосувати для особистого користування або сервісу спільних поїздок, а також для кур’єрських служб і доставки “останньої милі”. У Project Vector є традиційні кермо і педалі, чого немає в джиемівському Cruise Origin, але на випробування в 2021 році він вийде в безпілотному режимі. Автори проєкту сподіваються, що у таких автомобілів є шанси стати частиною транспортної екосистеми «розумних» міст.


Фото: motor.ru

Безпілотний Project Vector розроблений спільно з Національним автомобільним інноваційним центром (National Automotive Innovation Centre, NAIC). З боку JLR проєкт курирував Тім Левертон, який працював технічним директором в Tata Motors, брав участь у створенні рекордного автомобіля JCB Dieselmax і попереднього Rolls-Royce Phantom.


Фото: motor.ru

Причому для JLR це не перший досвід в галузі безпілотників. У 2018-му компанія побудувала капсулу з очима, яка імітувала зоровий контакт між пішоходом і водієм.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua