Міжбанк: на гривню чекає день сюрпризів


Міжбанк: на гривню чекає день сюрпризів

Середа на валютному ринку пройде досить складно і з явними сюрпризами по курсу. За нашими прогнозами, 19 лютого обсяги операцій на торгах складуть до $235 млн при укладанні до 640 угод. Але загальна ситуація на ринку погіршиться для гривні з об’єктивних причин.

1) Надзвичайно слабкі результати вчорашнього аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. З пропонованих на аукціоні облігацій з термінами обігу 140 днів, 518 і 1092 дні на загальну суму за номіналом 4,5 млрд гривень – продано всього паперів на 1,529 млрд, тобто на третину. Причому Мінфіну не вдалося і особливо знизити прибутковість при їх розміщенні. Вона перебувала в коридорі від 9,63% до 10,11% річних. Це відверто слабкий результат і особливого припливу валюти від нерезидентів під ці операції чекати не доводиться. Більше того, за рахунок погашень попередніх випусків і невдовзі майбутніх погашень – у інвесторів накопичується гривня. Вони або перевкладуть її в нові папери, або почнуть купувати валюту і фіксувати свій прибуток. Це може додати тиск на гривню на міжбанку;

2) Активізація частини великих покупців валюти як перед майбутнім 8 березня (частина роздрібних мереж активно затарюється продукцією перед цим святом, користуючись знижками в ЄС і Китаї через коронавірус), так і за рахунок імпортерів енергоносіїв. Частина клієнтів через події на Донбасі також вирішила не грати в валютну рулетку і закриває свої угоди зараз, не відкладаючи їх на потім. Зростання попиту – також тисне на курс;

3) Продовження періоду бюджетних платежів у клієнтів. Мабуть – головний союзник для нацвалюти на сьогоднішніх торгах. Бізнес продовжує закривати свої податкові платежі і дефіцит гривні на ринку змушує експортерів більш активно продавати свою валютну виручку. Це працює на підтримку позицій гривні під час торгів.

Більшість факторів сьогодні працює проти гривні, а наявність великих сум на коррахунках банків (на ранок вони становлять 65,6 млрд гривень) – дає ресурс для спекулятивних розгойдувань котирувань протягом дня.

Нацбанк залишиться маркетмейкером по курсу і його цінники по долару при інтервенціях будуть основним орієнтиром для учасників торгів. Але на великі обсяги купівлі валюти з міжбанку – регулятору сьогодні сподіватися не варто.

19 лютого коридор по долару буде в межах 24,40-24,65 гривень з активізацією спекулятивної гри протягом дня і періодичними атаками на нацвалюту.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,20-24,40 і продаж 24,45-24,70 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 24,44 / 24,45
євро – 26,41 / 26,42
російський рубль – 0,383 / 0,384

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua