Міжбанк: спекулянти зможуть "поганяти" курс


Міжбанк: спекулянти зможуть "поганяти" курс

Понеділок не порадує учасників валютного ринку великими обсягами операцій, але аони матимуть можливість “пограти” курсом. Цим будуть активно користуватися спекулянти.

На поведінку ринку і курсоутворення істотно вплинуть три фактори:

1) Вихідний понеділок у США. Американці відзначають День президентів і розрахунки в доларі 17 лютого будуть проходити на українському міжбанку на ТОМі – тобто розрахунки в гривні сьогодні, поставка долара – завтрашнім днем.

Це не дуже “подобається” місцевим гравцям і більшість клієнтів по американській валюті сьогодні або буде працювати на мінімальних обсягах, або перенесе свої операції відразу на завтра, або буде проводити їх через євро.

В цілому, це суттєво знизить активність на ринку по долару і зменшить загальну статистику торгів за 17 лютого;

2) Поведінка спекулянтів. У них з’являється відмінний шанс “поганяти” курс долара на малооб’ємному ринку. Секрет їхньої роботи в ці моменти простий – будь-які операції за сумами до 1 млн доларів здатні істотно змінювати розклад попиту і пропозиції в такі дні на торгах. І спекулянти активно “розганяють” курс в потрібному їм напрямку, підлаштовуючись під операції і дії нечисленних реальних покупців і продавців. Спроби розігріти ринок перед завтрашнім аукціоном з розміщення ОВДП будуть і сьогодні;

3) Бюджетні витрати компаній, господарська діяльність клієнтів і поведінка Нацбанку з виходом/невиходом на торги з інтервенціями.

Клієнтам треба закрити цього тижня свої податкові платежі і це стимулює їх до активного продажу валюти, позаяк дефіцит гривні відчуває більшість компаній. Крім цього, їм треба здійснювати і поточне фінансування своїх господарських операцій. Це змусить компанії сьогодні активно працювати по євро і рублю, а також (якщо їх влаштує курс) і продавати долар на ТОМі для концентрації гривні під бюджетні проплати. Така ситуація на міжбанку зазвичай працює на зміцнення нацвалюти.

НБУ при істотному надлишку пропозиції долара (якщо він виникне і учасники ринку будуть готові працювати з регулятором на ТОМі) – вийде на торги зі скупкою. В цьому випадку котирування НБУ будуть диктувати ринку фактичний коридор по курсу протягом дня;

Готівковий ринок продовжить ставити свої цінники з оглядкою на безготівковий курс і працюватимуть обмінники в форматі «з обороту» з досить середнім спредом.

За нашими прогнозами 17 лютого обсяги операцій на торгах складуть $150-180 млн при укладанні до 420-470 угод, а коридор по долару буде в межах 24,35-24,55 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 24,46 / 24,48
євро – 26,55 / 26,57
російський рубль – 0,3849 / 0,3854

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua