Міжбанк: цінники НБУ диктуватимуть курс


Міжбанк: цінники НБУ диктуватимуть курс

П’ятниця на валютному ринку пройде під впливом трьох основних факторів:

1) Закінчення тижня, зниження ділової активності і вихідний понеділок в США. “П’ятничний” ефект спрацює вже відразу після обіду. Клієнти будуть оперативно закривати свої операції у першій половині дня з урахуванням як святкового настрою в День Святого Валентина, так і у зв’язку з вихідним понеділком в США (відзначають День Президентів, і розрахунки в доларі будуть 17-го лютого проходити на ТОМі).

Щоб оперативно закрити свої угоди і встигнути нормально проплатитися в доларі – компанії постараються все на міжбанку закрити до 13 години. Після обіду – ми прогнозуємо повне затишшя з поодинокими спекулятивними угодами на невеликі суми;

2) поведінка Нацбанку з виходом/невиходом на торги з інтервенціями. По суті – головний курсоутворювальний фактор цього дня. Цінники НБУ диктуватимуть ринку фактично коридор за курсом протягом дня;

3) стан ліквідності в банківській системі і дії спекулянтів. Коррахунки банків на ранок 14 лютого зросли на 1,5 млрд гривень і досягли рівня в 64,7 млрд. Цього повністю достатньо як для виконання вимог Нацбанку з резервування на коррахунках в НБУ, так і виконання інших нормативів регулятора. Гривневий навіс розв’яже руки спекулянтам, і для них основним буде одне – знайти кінцевого покупця валюти з урахуванням їхнього інтересу за курсом. У другій половині дня у них з’явиться можливість “поганяти” курс на малооб’ємному міжбанку.

Крім цього, триває накопичення гривні у великих компаній під виплати найближчим часом бюджетних платежів. Це збільшує потребу в нацвалюті і працює на користь зміцнення гривні.

Готівковий ринок так і залишиться заручником поведінки міжбанку і буде ставити свої цінники з оглядкою на безготівковий курс. Як і раніше – працювати обмінники будуть у форматі “з обороту”.

За нашими прогнозами, 14 лютого обсяги операцій на торгах складуть до $210 млн при укладенні до 540 угод, а коридор по долару буде в межах 24,30-24,55 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,27-24,36 і продаж 24,45-24,64 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,30-24,37 гривень і продаж 24,42-24,50.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 254,44 / 24,46
Євро – 26,52 / 26,55
Російський рубль – 0,3850 / 0,3855

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua