Податкова відповіла на найпоширеніші запитання платників щодо запровадження РРО (інфографіка)


Податкова відповіла на найпоширеніші запитання платників щодо запровадження РРО (інфографіка)

ДПС України опублікувала інформаційний лист, в якому визначила 11 найпоширеніших питань громадян про РРО та дала на них відповіді.

Про це повідомляється на сайті ДПС України.

У податковій нагадали, що нові правила застосування РРО не зачіпають: спрощенців І групи, річний дохід яких не перевищує 1 млн грн, а також фізосіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства тощо. Також, згідно з інформаційним листом, у подальшому РРО не доведеться використовувати і самозайнятим особам.


tax.gov.ua

З 19 квітня бізнес отримає можливість повноцінно використовувати програмні РРО замість класичних, зокрема безкоштовний додаток “пРРОсто” від податкової. Разом з тим, перехід на програмні РРО відбуватиметься поступово, у кілька етапів, щоб максимально задовольнити потреби платників на адаптацію до нових правил ведення бізнесу.


tax.gov.ua

Крім того, у ДПС повідомили, що механізм “кешбек” запрацює не раніше 1 жовтня цього року. Він запроваджується передусім для боротьби з “нефіскальними” чеками, коли окремі несумлінні платники податків надають споживачам чеки, які не є фіскальними, проте виглядають, як справжні.

Покупець не зможе використовувати систему “кешбек” у нечесній конкурентній боротьбі, і для цього законодавством передбачена низка запобіжників.

Найкращі кредитні картки для зберігання грошей

Застосувати штраф лише по факту надходження скарги буде неможливо. Адже податкові органи мають довести, що продавець дійсно припустився порушення, передусім, встановити відсутність або недостовірність такого розрахункового документа.


tax.gov.ua

Крім того, у податковій службі підкреслили, що використання програмного РРО у порівнянні з класичними касовими апаратами зробить процес фіскалізації простішим, дешевшим та швидшим. Більше того, програмне рішення буде безкоштовним, без щомісячної абонплати. Також ДПС здійснюватиме повну інформаційну підтримку бізнесу під час використання нового програмного РРО.


tax.gov.ua

Довідка Finance.ua:

  • 20 вересня Верховна Рада ухвалила законопроекти 1053-1 і 1073 щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, що передбачає застосування програмного забезпечення реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
  • Покупці товарів, які здійснюватимуть покупки через програмний РРО, в електронному кабінеті зможуть контролювати достовірність розрахункових документів, а також заповнювати та подавати скаргу щодо порушення порядку проведення розрахункових операцій.
  • Якщо зв’язок між програмним РРО та фіскальним сервером відсутній, то розрахункові операції проводять офлайн.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua