Міжбанк: боротьба за прибутковість максимально загострилася


Міжбанк: боротьба за прибутковість максимально загострилася

Середа буде, мабуть, найактивнішим днем цього тижня на валютному ринку. Основна причина – розрахунки за вчорашнім аукціоном розміщення ОВДП і поведінка інвесторів в частині розміщення або виведення тих коштів, які вони отримають від погашення попередніх випусків облігацій.

Як ми і попереджали в своїх останніх прогнозах – боротьба за прибутковість між інвесторами і Мінфіном України за новими розміщеннями облігацій досягла максимального напруження.

Цього разу чиновники розмістили облігацій на загальну суму 9,2 млрд гривень, у тому числі і на всі пропоновані $ 200 млн валютних облігацій. У частині валютних паперів це було очікувано – під 3,39% річних у доларі нерезидентам навряд чи хтось би ще дав можливість розміститися у світі.

А ось по гривні особливого успіху щодо зниження ставок у Мінфіну України цього разу не вийшло – ставки за всіма розміщуваними гривневими ОВДП перебували в межах 9,46-10% річних – тобто істотно не просіли. Більш того, і обсяги залучення виявилися середніми – всього на близько 4,25 млрд грн із запропонованих 6,5 млрд. Місцеві інвестори, спекулянти та іноземці явно торгуються за прибутковістю і не поспішають активно розкуповувати нові папери і просто намагаються “вициганити” вищу прибутковість. Враховуючи ще й погашення попередніх випусків у ці дні, бюджет за фактом багато нових грошей у гривні не отримає. Але при цьому на валютному міжбанку буде пожвавлення, бо і нові інвестори, і старі (кому гасяться облігації) так чи інакше будуть виходити на валютний ринок зі своїми операціями.

Крім фактора розрахунків з аукціону, сьогодні на міжбанк істотно впливатимуть: 1) зростання активності великих покупців і продавців валюти (середина місяця і ділове життя в розпалі), а також дії Нацбанку (регулятор буде прагнути максимально поповнити резерви за рахунок продажів долара тими нерезидентами, хто купив нові гривневі папери).

Фактично чотири фактори будуть сьогодні впливати на валютний ринок:

1) курсові завдання великих місцевих гравців;

2) поведінка інвесторів за підсумками аукціону з розміщення ОВДП та спрямування ними коштів, одержуваних від погашень старих випусків;

3) цінники Нацбанку при його виходах на торги з інтервенціями;

4) спроби спекулянтів похитати курс протягом дня.

За нашими прогнозами, 12 лютого обсяги операцій на торгах складуть до $ 190 – 250 млн при укладенні до 480-660 угод, а коридор по долару буде в межах 24,40-24,60 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 24,25-24,45 і продаж 24,49-24,65 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 24,30-24,43 гривень і продаж 24,48-24,55 гривень.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 24,48 / 24,52
Євро – 26,73 / 26,77
Російський рубль – 0,3861 / 0,3868

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua