Безготівкові розрахунки виведуть з тіні до 10% економіки України


Безготівкові розрахунки виведуть з тіні до 10% економіки України

Збільшення на 5% обсягу безготівкових розрахунків протягом 5 років дасть вивести з тіні до 10% нашої економіки.

Про це повідомив голова комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев під час круглого столу «Чи потрібна українцям готівка?».

За даними НБУ, у 2019 році українці провели безготівкових операцій на суму 1,3 млрд грн. З них 41% – перекази фізосіб від людини до людини, що є негативною тенденцією, адже це торгові розрахнки між клієнтами та продавцями товарів.

«Ми працюємо над тим, щоб безготівкові розрахунки стали доступнішими для громадян та підприємців. Поки, навіть за найобережнішими обрахунками, більше 40% нашої економіки перебуває в тіні», – запевнив він.

Також Гетманцев заявив, що 15% (такий рівень безготівкових розрахунків) у нашій державі є незадовільним у порівнянні із європейськими країнами. Навіть якщо не брати до уваги скандинавські країни, де він наближається до 100%.

Рейтинг кредитних карток з кешбеком 💳

За його словами, влада усвідомлює необхідність збільшення безготівкових розрахунків і підтримає будь-яку ініціативу ринку, спрямовану на їх розширення, оскільки це необхідно для детенізації економіки в цілому

Довідка Finance.ua:

  • 17 жовтня 2019 Президент підписав закони щодо детінізації готівкових розрахунків (законопроекти №1053-1 та №1073), що передбачають застосування програмного забезпечення реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua