Земельна реформа почне впливати на економічне зростання тільки до 2022 року - експерт


Земельна реформа почне впливати на економічне зростання тільки до 2022 року - експерт

Земельна реформа в Україні триватиме близько семи-восьми років, в перші два роки вона не матиме впливу на зростання економіки країни.

Таку думку висловив генеральний директор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса.

Читайте також: Арахамія: у Законі заборонена можливість придбання землі іноземцями

“Насправді земельна реформа зараз не закінчиться… ми відкриваємо новий етап, і він триватиме сім-вісім років як мінімум. Всі почнуть потрохи скуповувати землю, формувати масив полів, але це все одно дуже довгий процес“, – сказав Ліссітса під час щорічної спільної зустрічі Європейської бізнес асоціації EBA Global Outlook: Boosting Investments в четвер.

Згідно з озвученим головою і засновником інвестиційної компанії “Драгон Капітал” Томашем Фіала прогнозом, відкриття ринку землі в 2020 році збільшить економічне зростання України на 0,4% ВВП і на 0,7% ВВП в 2021-му.

Однак Ліссітца з такими припущеннями не погодився. На його думку, земельна реформа вплине на зростання економіки тільки в 2022-2023 рр.

“Ну, можливо в 2022-2023 рр. вплине, але не раніше. Цього року – однозначно ні: три місяці ринку – жовтень, листопад, грудень, в цей період не відбудеться абсолютно нічого. Всі будуть очікувати, звісно, високої ціни. В середньому пайовики в різних регіонах країни очікують ціну таку саму за земельний пай, яка б дорівнювала вартості квартири в обласному центрі, що спочатку апріорі неможливо. Тому транзакції на ринку будуть в межах 5%, що на ринку не позначиться”, – пояснив Ліссітса.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua