НБУ програв судові процеси двом комерційним банкам


НБУ програв судові процеси двом комерційним банкам

Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Національного банку про накладення штрафу на “Універсал Банк” в розмірі 14,4 млн грн і штраф проти “Індустріалбанку” в розмірі 6,85 млн грн за порушення в сфері фінансового моніторингу. Як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор має намір оскаржити це рішення.

У Нацбанку нагадують, що в січні 2019 року оштрафували “Універсал Банк” на 14,38 млн грн. Підставою послужили порушення в сфері фінансового моніторингу. Зокрема, в період з 21 січня 2016 року по 6 червня 2017 року було виявлено фінансові операції, які можуть бути пов’язані з легалізацією близько 2,9 млрд грн.

Підставою для накладення штрафу проти “Індустріалбанку” було здійснення фінустановою ризикової діяльності в сфері фінансового моніторингу та неналежне виконання банком обов’язки з управління ризиками.

В НБУ виявили факти проведення за період з 31 жовтня 2017 року по 14 червня 2018 року трьома фінансовими компаніями-клієнтами “Індустріалбанку” фінансових операцій з перераказу безготівкових коштів у сумі близько 906 млн грн на адресу трьох інших банків за договорами на послуги інкасації. Ці гроші в подальшому засобами інкасації інших банків доставлялися готівкою в підрозділи фінансових установ, зокрема, для видачі кредитів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua