Пандемія коронавірусу несе Україні ризики розширення торгового дефіциту - думка


Пандемія коронавірусу несе Україні ризики розширення торгового дефіциту - думка

Основні ризики пандемії нового коронавірусу – додаткове розширення торгового дефіциту і подорожчання зовнішніх запозичень для України. Таку думку висловив керівник підрозділу з корпоративного аналізу інвестгрупи ICU Олександр Мартиненко.

“Можливі обмеження для переміщення людей і товарів, погіршення ділових настроїв через епідемію в КНР можуть призвести до сповільнення економічного зростання в цій країні. У свою чергу це може позначитися на глобальній зовнішньоекономічній кон’юнктурі, в тому числі на попиті країн – основних зовнішньоторговельних партнерів України”, – пояснив він.

“Постраждають багато сировинних ринків, позаяк вони відображають очікування ринків щодо зростання світової економіки в цілому, а ці очікування неминуче погіршаться при пандемії. Зокрема, можуть також знизитися ціни на експорт агропродукції з України”, – вважає аналітик Concorde Capital Дмитро Хорошун.

Він уточнив, що найбільше в Україні в разі розширення епідемії і спаду споживання в Китаї може постраждати ГМК (видобуток ЗРС, виробництво сталі), тоді як падіння цін на нафту буде позитивом для України. Водночас аналітик Concorde Capital припустив, що після вирішення ситуації з епідемією/пандемією Китай наважиться на подальше стимулювання економіки, що може стати позитивним фактором для цін на ЗРС і сталь.

Разом з тим Мартиненко уточнив, що потоки негативної інформації про коронавірус вже завдали великої шкоди цінам на сировину, насамперед просіла нафта (близько -10% з початку минулого тижня), а за нею мідь (-5%) і інші метали. “У разі тривалої боротьби з вірусом може постраждати український ГМК через зниження експортних цін на сталь і залізну руду. Водночас зниження світових цін на нафту може компенсувати хоча б частину втрат України в експортній виручці ГМК”, – підтримує аналітик ICU думку колеги з Concorde Capital.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua