Україна і Польща почали віртуальний реверс газу


Україна і Польща почали віртуальний реверс газу

Між Україною і Польщею запрацював віртуальний реверс газу.

Про це повідомив гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон в FACEBOOK.

За його словами, нові можливості активно використовуються українськими трейдерами і вже почалося постачання газу з Польщі через ГІС Дроздовичі.

“Скажімо, якщо є заявка на транзит газу з РФ до Польщі в обсязі 9 млн куб. м на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі 2 млн куб. м, то фактично транспортується через кордон тільки 7 млн куб м (9-2)”, – пояснив Макогон.

Він нагадав, що раніше не можна було робити такі операції через транзитний контракт з Газпромом: Україна була змушена фізично вивозити всі обсяги газу в Польщу через Дроздовичі і завозити потрібні обсяги назад через пункт Германовичі. Це вимагало витрат на прокачування газу, а обсяги постачання були обмежені технічними можливостями трубопроводу Германовичі.

“Зараз таких обмежень немає, і ми можемо шляхом віртуального реверсу імпортувати весь обсяг газу, який фізично йде з України в Польщу (зараз це 9 млн куб. м на добу, минулого року середній транзит до Польщі був 12 млн куб. м)”, – додав він.

Макогон зазначив, що імпорт з Польщі включає в себе й імпорт газу з польського LNG терміналу. Таким чином, вже зараз комерційно Україна може імпортувати шляхом віртуального реверсу до 9 млн куб м на добу або 3,3 млрд куб. м газу з польського терміналу. При цьому українська ГТС готова приймати з Польщі до 6,6 млрд куб. м на рік, але наразі Польща, до завершення низки робіт в польській ГТС, може постачати фізично тільки близько 2 млрд куб. м.

“Очікуємо, що найближчим часом віртуальний реверс відкриється і в Словаччині та Угорщині. Оператори цих країн працюють над цим завданням. З нашого боку ми вже готові”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua