Мінрегіон пояснив перерахунок платежів за центральне опалення для населення


Мінрегіон пояснив перерахунок платежів за центральне опалення для населення

Послуги з централізованого опалення для населення здійснюються за фактичними обсягами спожитої теплової енергії, розрахованої за показниками лічильників з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів обслуговування.

Про це йдеться на сайті Міністерства розвитку громад та територій України.

Основна складова тарифу на теплову енергію, та відповідно послуги з централізованого опалення, є вартість природного газу.

Читайте також: Українцям перерахували платіжки за тепло

У грудні 2019 року ціна природного газу становила 4276,70 грн. за тис.куб.метрів (без ПДВ та інших надбавок). При цьому у тарифах на послуги з теплопостачання більшості підприємств ТКЕ ціна природного газу врахована в розмірі 6235,51 грн за тис.куб.метрів (без ПДВ та інших надбавок) (ціна більша на 1958,810 грн або на 31,4%).

Тому постановою КМУ від 24.12.2019 № 1082 підприємствам ТКЕ надано можливість зменшувати розмір плати за теплову енергію та комунальні послуги у разі коли ціна природного газу, придбаного у відповідному місяці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу, що врахована у структурі тарифів.

Як зекономити на комуналці 💡

143 підприємства ТКЕ прийняли рішення щодо зменшення розміру плати за послуги з централізованого опалення для населення.

Від чого залежить відсоток розміру плати – від вартості природного газу, врахованого у структурі чинних тарифів на послуги теплопостачання, та питомої ваги цієї складової у структурі собівартості послуги.

Чим більша вартість газу у структурі тарифу та чим більша його питома вага, тим більший відсоток перерахунку для споживача. І навпаки, чим менша вартість газу і його питома вага у структурі тарифу, тим менший відсоток повернення коштів споживачу.

Соціальна допомога для споживача (пільги та субсидії) наразі залишається незмінною (не зменшуватиметься розмір пільг та субсидій у зв’язку з проведенням перерахунку).

Приклад розрахунку можна подивитись тут.

Довідка Finance.ua:

  • У 124 містах України здійснили перерахунок платіжок – нарахування за тепло та гарячу воду знизили до 30%.
  • До урядової ініціативи долучились 16 обласних центрів: Вінниця, Луцьк, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків, Херсон, Івано-Франківськ, Хмельницький, Чернігів, Київ.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua