Moody's позитивно оцінив стратегію розвитку фінансового сектору України


Moody's позитивно оцінив стратегію розвитку фінансового сектору України

Реалізація Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року підвищить стійкість банківської системи до економічних шоків, посприяє розвитку бізнесу і поліпшенню його активів, вважають аналітики Міжнародного рейтингового агентства Moody’s.

Згідно зі звітом Moody’s Credit Outlook, стратегія спрямована на зміцнення фінстабільності, приведення нормативно-правової бази та нагляду в Україні у відповідність до стандартів ЄС, а також вдосконалення корпоративного управління та управління ризиками у фінансових установах.

Експерти агентства відзначили, що збільшення фінансової доступності за рахунок розширення доступу населення до фінансових послуг підтримає комісійні доходи банків.

Нагадаємо, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і Міністерство фінансів 16 січня підписали Стратегію розвитку фінансового сектору України до 2025 року.

Документ передбачає, що частка держбанків в активах банківської системи до 2025 року зменшиться з 60,1% до трохи більше ніж 25%.

Частка непрацюючих кредитів у банківській системі зменшиться і не буде перевищувати 10% від загального обсягу кредитів (проти 52,9% в 2019 році). При цьому чисті кредити у валюті від загального обсягу кредитів на чистій основі зменшаться з 41,4% до трохи більше ніж 30%, а валютні депозити не будуть перевищувати 30% від загального обсягу депозитів (проти 41,7% в 2019 році).

Обсяг чистих банківських кредитів зросте з 16,5% до 22% до ВВП, а рівень проникнення кредитування МСП – з 1,4% до 3% до ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua