У МВФ допускають повернення світової економіки до Великої депресії


У МВФ допускають повернення світової економіки до Великої депресії

Світова економіка ризикує повернутися в епоху Великої депресії.

Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва, виступаючи в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні, повідомляє The Guardian.

За її словами, світова економіка може повернутися в епоху Великої депресії, викликаної нерівністю між різними групами населення країн і нестабільністю фінансового сектору.

При цьому голова фонду пояснила, що, незважаючи на те, що розрив у нерівності між країнами за останні 20 років суттєво скорочувався, всередині країн розбіжності, навпаки, зростали. Зокрема, надмірна нерівність в доходах населення всередині країн може завадити зростанню і призвести до “політичних потрясінь” і зміцнення популізму. Як приклад вона навела Велику Британію, в якій 10% найбагатших громадян володіють таким самим сукупним багатством, як і 50% найменш заможних.

На думку голови МВФ, протягом наступного десятиліття такі проблеми, як зміна клімату і посилення торгового протекціонізму, можуть призвести до соціальних хвилювань і нестабільності на фінансових ринках.

Крім того, вважає голова Фонду, владі не можна ігнорувати фінансовий сектор, який може мати глибокий і тривалий позитивний вплив на нерівність. Зокрема, велика нерівність може ставати причиною “політичного тиску на короткострокові прості рішення”.

Як відомо, під терміном Велика депресія мається на увазі світова економічна криза в період з 1929 по 1933 рік. Тоді Великій депресії передував крах на біржах США в 1929 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua