2153 мільярдери виявились багатшими, ніж 4,6 млрд людей


2153 мільярдери виявились багатшими, ніж 4,6 млрд людей

Економічна нерівність вийшла з-під контролю. У 2019 році 2153 мільярдери світу були багатшими, ніж решта 4,6 млрд людей. Такого висновку дійшла міжнародна благодійна організація Oxfam, передає Bloomberg.

За даними Oxfam, найбагатші у світі люди становлять 1% населення і мають удвічі більше статків, ніж решта людства.

«Наші ущербні економіки наповнюють кишені мільярдерів і великого бізнесу за рахунок звичайних чоловіків і жінок», – сказав головний виконавчий директор Oxfam India Амітабх Бехар. – Не дивно, що люди починають сумніватися, чи повинні взагалі існувати мільярдери».

Згідно з даними, зібраними Bloomberg, за останнє десятиліття три найбагатших людини світу збільшили свої статки загалом на $231 млрд. Сукупні статки двадцятки мільярдерів подвоїлись з $672 млрд до $1397 млрд з 2012 року.

В Oxfam підрахували, що людина, яка заощаджувала б по $10 000 на день з моменту будівництва єгипетських пірамід, все одно б мала лише п’яту частину середніх статків, якими володіють п’ять найбагатших людей планети.

Посилаючись на дослідження Світового Банку, Oxfam заявила, що скорочення нерівності має більший вплив на зниження крайньої бідності, ніж економічне зростання. Аналіз організації показав, що «якби країни щорічно скорочували нерівність у прибутках на 1%, до 2030 року в умовах крайньої бідності жило б на 100 млн менше людей».

Офіційні дані показують, що рівень крайньої бідності різко скоротився за останні два десятиліття. Число людей, які живуть на менш ніж $1,90 на день, скоротилось на 1,1 млрд з 1990 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua