Пенсії підвищать двічі: українцям розповіли, коли чекати надбавку


Пенсії підвищать двічі: українцям розповіли, коли чекати надбавку

У 2020 році в Україні двічі збільшиться розмір мінімальної пенсії, також відбудеться індексація.

У цілому надбавка за рік дорівнюватиме 131 гривні.

З 1 червня 2020 року мінімальна пенсія зросте на 74 грн (4.5%) і складе 1 712 гривень. Наступне збільшення відбудеться 1 грудня, коли пенсія збільшиться ще на 57 грн (3,3%).

“Більш істотне збільшення пенсіонери можуть отримати в результаті індексації пенсій в березні, що складе до 15%. Індексація передбачає зміну розміру пенсій в залежності від зростання заробітної плати та інфляції для збереження купівельної спроможності пенсій”, – розповів у свою чергу керуючий активами групи ICU в Україні Григорій Овчаренко.

Однак, на його думку, пенсія в Україні поки що все одно не досягне потрібного рівня. Оскільки, як повідомляється, впала інфляція, а досить високі темпи зростання заробітної плати за попередні три роки нівелюють зростання цін. Як стверджує Овчаренко, ці зміни будуть сприяти тому, що середня пенсія сягне 3 500 тисяч гривень, але цього явно недостатньо для досягнення коефіцієнта заміщення (відношення розміру пенсії до заробітної плати) не менше 40%.

Довідка Finance.ua:

  • Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення віку чоловіками 60 років та жінками 59 років (з 1 квітня 2020 року – 59 років 6 місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 27 років.
  • З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме, і у 2028 році необхідний страховий стаж становитиме 35 років.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua